لوازم تحریر

لوازم تحریر فانتزی

قدیم‌ترها لوازم تحریر فانتزی، تنوع چندانی نداشت. اگر یادتان باشد، جامدادی‌هایی که کتابی بودند و دکمه‌های زیاد داشتند یا ‍پاک کن های فشنگی که رنگی و معطر بودند، اوج لوازم تحریر فانتزی آن زمان بود. اما حالا تنوع نوشت افزار فانتزی به قدری بالاست که تقریبا تمام طیف نوشت افزار، از مداد گرفته تا دفاتر فانتزی و از ماژیک‌های رنگی گرفته تا جامدادی‌های فانتزی را دربرمی‌گیرد.

چرا لوازم التحریر فانتزی بخریم؟

لوازم تحریر کلاسیک، شاید از رنگ و لعاب و طراحی نوشت افزار فانتزی برخوردار نباشد. امیدواریم که خرید و استفاده از لوازم تحریر فانتزی سبب انگیزه بیشتری در شما گردد. چه در مدرسه، چه در محل کار، هرجایی همیشه نیاز به نوشتن و یادداشت و کمی برنامه ریزی است! آن جاست که این لوازم به کمکتان می‌آید.

قیمت لوازم تحریر فانتزی چقدر است؟

ازآن‌جا که اکثر این اقلام وارداتی است، شاید قیمت بیشتری نسبت به یک محصول مشابه تولید داخلی داشته باشد. ضمن اینکه بسته به کیفیت محصول و کشور تولیدکننده قیمت لوازم تحریر متفاوت است.

خرید آنلاین لوازم تحریر فانتزی

شما می‌توانید با ورود به بخش لوازم تحریر سایت چالکو، دسته بندی متنوع اقلام را ببینید، مقایسه و اقدام به خرید کنید.

خرید لوازم التحریر ارزان

در فروشگاه چالکو سعی بر این است که با کمترین قیمت، بالاترین کیفیت در اختیار مشتریان عزیز قرار گیرد. نوشت افزار هایی که معمولا قیمت پایین‌تری نسبت به سایر اقلام دارند شامل پاک‌کن، مداد، خودکار، روان‌نویس و … هستند.

پاک کن

آن پاک کن های دو سر قرمز و نارنجی را یادتان می‌آید که در دوران بچگی همه یکی داشتیم؟ همان پاکن هایی که قرار بود یه طرفش رد خودکار را پاک کند، اما یک دفعه کل کاغذ را سوراخ می‌کرد!

خدا را شکر از آن روزها گذر کردیم و الان واقعا پاک کن هایی هستند که رد خودکار را پاک می‌کنند؛ باکیفیت هستند و جای مداد را باقی نمی‌گذارند. ما در چالکو انواع و اقسام پاکن ها را برایتان فراهم آوردیم و بدانید که همه پاکن های ما با وجود فانتزی بودن یا نبودنشان از پاک کنندگی بالایی برخوردارند. چون چالکو فقط جای محصولات باکیفیت است.

پاک کن فانتزی

احتمالا به چشمتان خورده، پاکن هایی که شبیه عروسک هستند یا اجزایشان از هم جدا می‌شوند یا حتی داخل بسته ای قرار دارند که همگی فانتزی و زیبا هستند. خیلی از ما یا دوستانمان کلکسیونی از پاکن های فانتزی داریم و هرروز این کلکسیون بزرگتر وزیباتر می‌شود. تنوع پاک کن های فانتزی در چالکو بالا است و سعی کردیم انواع پاکن فانتزی را با مناسب ترین قیمت عرضه کنیم.

پاکن اتودی

پاک کن اتودی بهترین و راحت ترین استفاده را در میان بقیه پاکن ها دارد.

اول اینکه از آن‌جا که داخل مخزنی قرار گرفته که دورتادورش پوشیده شده است، آلودگی به خودش نمی‌گیرد.

دوم اینکه به راحتی و دقیق می‌توانید جزییات را پاک کنید.

سوم اینکه پاک کن اتودی بسیار خوش دست است.

پاکن های اتودی انواع مختلفی دارند. برخی پاکن اتودی حرفه ای خوانده می‌شوند و بیشتر برای طراحی و نقشه کشی کاربرد دارند. برخی پاک کن های اتودی باریک هستند و استفاده روزمره دارند. برخی دیگر از پاکن های اتودی قطور هستند و عموما شکلی فانتزی و مملو از رنگ های شاد دارند.

ماژیک

دیگر دورانی که ماژیک فقط برای رنگ آمیزی بود گذشت. امروزه ماژیک هایی داریم که با نوک نازکشان قابل استفاده در جزوه یا بولت ژورنال برای زیبانویسی هستند. ماژیک متالیک داریم که برای نقاشی و نوشتن استفاده می‌شوند و برق خاصی دارند که رنگشان را دلرباتر می‌کند. ماژیک‌های هایلایت هم که معرف حضورتان هستند، یار همیشگی ما در امتحانات و درس خواندن.

ماژیک هایلایت

شما چند نوع از ماژیک های هایلایت را می‌شناسید؟

ماژیک فسفری معروف ترین نوع ماژیک هایلایت است که معمولا رنگ های زرد، سبز، نارنجی و صورتی دارد و در انواع ۶ رنگ آن، رنگ های آبی و بنفش نیز اضافه می‌شوند.

نوع دیگر ماژیک هایلایت، ماژیک پاستلی است. ماژیک هایلایت پاستلی یا آبرنگی نوعی از ماژیک های هایلایتر است که رنگ آن چشم را اذیت نمی‌کند و در عین حال مسئولیت خویش را که نشانه گذاری در بین نوشته ها است را انجام می‌دهد.

نوعی دیگر از ماژیک های هایلایت، ماژیک های مایع یا جوهر مایع است. این ماژیک ها نیز به نوبه خود دو بخش می‌شوند. نوع اول مثل ماژیک های معمولی است؛ نوع دیگر ماژیک هایلایت مایع که بسیار هم کاربردی است این است که تا فشار ندادن نوک ماژیک، جوهر واردش نمی‌شود و باعث می‌شود تا سال های سال ماژیکتان جوهر داشته باشد و خشک نشود. به این ماژیک ها، ماژیک هایلایت فشاری یا پمپی نیز گفته می‌شود.

ماژیک وایت برد

از پرمصرف ترین ماژیک های دوران، ماژیک وایت برد است که در هر خانه یا محل کاری لااقل یکی از آن‌ها یافت می‌شود. ماژیک وایت برد هم انواع مختلفی دارد از نوک قلمی گرفته تا نوک نازک و از مدل عادی گرفته تا فشاری.

قیمت ماژیک وایت برد وابسته به برند آن است ولی در عمل کارکرد تمامی ماژیک های وایت برد مثل هم است. برای همین هیچوقت قیمت ماژیک وایت برد را معیار عمل خود قرار ندهید که هرچه قیمت آن بالاتر باشد بهتر است. بلکه قیمت ارزان ماژیک وایت برد هیچ چیز از کارکرد آن کم نمی‌کند.

قیمت ماژیک

همان طور که گفتیم، قیمت ماژیک را برند تولید کننده آن تعیین می‌کند. درست است که قیمت ماژیک های خارجی بالاست و البته کیفیت عالی دارند. اما قیمت ماژیک های داخلی نیز بسیار مناسب و معقول است و کمی از نمونه های خارجی ندارد. خصوصا قیمت ماژیک های رنگ آمیزی ساخت ایران که به راحتی با نمونه‌های خارجی رقابت می‌کند.

خرید ماژیک

در چالکو خرید ماژیک با بهترین قیمت را انجام دهید و این نکته را مدنظر قرار دهید که ما تمامی ماژیک ها را قبل از ارسال تست می‌کنیم و محصولی باکیفیت در اختیارتان می‌گذاریم.

دفتر

برای خرید دفتر باید معیارهایی نظیر اندازه و ابعاد دفتر، تعداد برگ های دفتر، نوع صحافی آن اعم از دفتر سیمی یا دفتر با صحافی دوختی یا چسبی، نوع جلد دفتر و سختی و نرمی آن را مدنظر قرار دهید.

اگر قصد خرید دفترهای فانتزی دارید، ما در فروشگاه چالکو محصولاتی با بهترین قیمت برایتان فراهم آوردیم.

دفتر یادداشت

دفتر یادداشت سایزهای مختلفی دارد. سایز دفترچه یا دفتر معمولی پرفروش ترین انواع دفتر یادداشت هستند. تفاوت سایز و تعداد برگ ها باعث تفاوت در قیمت دفتر یادداشت می‌شود. دفترچه یادداشت فانتزی از نمونه های پرفروش دفتر یادداشت است که به راحتی در کیف جا می‌شود و قابل حمل است.

دفتر پلنر

دفتر پلنر یا دفتر برنامه ریزی نوعی از دفتر است که به منظم و دقیق انجام شدن کارهای شما کمک میکند. دفتر پلنر انواع مختلفی دارد؛ پلنر برنامه ریزی سالانه یا فصلی و پلنر روزانه از پرطرفدارترین انواع دفتر پلنر هستند. در دفترهای پلنر می‌توانید برنامه روزانه خود، عادات و احساسات و قرارهایتان را ردیابی کنید و به ذهنتان نظمی درست و حسابی دهید.

دفتر شطرنجی

شاید از خود بپرسید دفتر شطرنجی برای چه کاری است؟

دفترهای شطرنجی کاربردهای مختلفی دارند. بالاترین کاربرد دفتر شطرنجی در مرتب نویسی است. از نمونه های A4 و A5 آن برای جزوه نویسی استفاده می‌شود.

از دیگر کاربردهای دفتر شطرنجی، دفتر بولت ژورنال یا پلنر است. ازآن‌جایی که در این دفترها نقاشی هم انجام می‌شود، بوسیله دفتر شطرنجی می‌توان به نحوی زیباتر و مرتب تری به آن پرداخت.

دفتر بولت ژورنال

دفتر بولت ژورنال بیشتر شبیه دفتر خاطرات است که کمی برنامه ریزی هم چاشنی کارش شده است. معمولا دفترهای بولت ژورنال نقطه ای یا شطرنجی هستند و می‌توانید آن‌ها را با سلیقه خودتان بخش بندی کنید؛ مواردی که دوست دارید را اضافه کنید، استیکر و برچسب بچسبانید و با مدادرنگی و ماژیک، روحی تازه به آن ببخشید. اگر شما هم به خرید دفتر بولت ژورنال فکر می‌کنید می‌توانید در چالکو مدل مناسب خودتان را بیابید و با بهترین قیمت آن را تهیه کنید.

دفتر کلاسوری

محبوب ترین نوع دفتر، دفتر کلاسوری است. چرا؟

چون می‌توانید به آن برگه اضافه یا کم کنید! قابلیتی که بقیه دفترها ندارند.

دفتر کلاسوری در هر سنی به کمکتان می‌آید و اگر شما هم علاقه به حمل کاغذهای اضافی ندارید، دفتر کلاسوری بهترین گزینه برای شماست.

دفتر فانتزی

نوعی از دفتر است که معمولا طرح جلد آن فانتزی و زیباست. دفتر دخترانه یا دفتر پسرانه دو دسته بندی دفتر فانتزی هستند که البته تعدادی ار آن‌ها نیز قابل تفکیک نیست و مناسب دختر یا پسر است. خرید دفتر فانتزی در چالکو را با مناسب ترین قیمت انجام دهید.

دفتر مشکی

دفتر برگ مشکی یا دفتر کاغذ مشکی، نوعی از دفتر است که تمامی برگ های آن پشت و رو سیاه است. از این دفتر، برای نقاشی با خودکار سفید و خودکارهای متالیک طلایی و نقره‌ای استفاده می‌شود. همچنین از مداد سفید و مدادهای متالیک نیز برای نوشتن روی دفتر سیاهبرگ می‌توان استفاده کرد. بسیاری نیز از دفتر سیاهبرگ به عنوان دفتر خاطرات استفاده می‌کنند و داخل آن عکس های پولاروید می‌چسبانند.

جامدادی

اگر به دنبال خرید جامدادی هستید، چند نکته را مد نظر قرار دهید. اول اینکه به جنس جامدادی توجه کنید که قابلیت شستشو داشته باشد. دوم به حجم جامدادی دقت کنید که چه اندازه ای مدنظرتان است. جامدادی بزرگ می‌خواهید یا جامدادی باریک؟ این دو معیار اصلی ترین معیارهای خرید جامدادی هستند.

شما می‌توانید خرید انواع جامدادی دخترانه و جامدادی پسرانه را در چالکو انجام دهید.

خرید جامدادی فانتزی

جامدادی فانتزی معمولا طرح ساده‌ای ندارد و البته از نمونه های پرطرفدار است. انواع جامدادی کتابی و جامدادی بزرگ نیز در این دسته قرار می‌گیرند. می‌توانید برای خرید جامدادی به چالکو اعتماد کنید؛ چون با بهترین قیمت، بهترین کیفیت را در اختیارتان می‌گذاریم.

بوک مارک

همان طور که از نامش معلوم است، بوک مارک برای نشانه گذاری در کتاب استفاده می‌شود. بوک مارک ها انواع مختلفی دارند، برخی فلزی و مگنتی هستند و برخی مقوایی و ساده. به هر حال استفاده از بوکمارک باعث می‌شود صدمه کمتری به کتاب هایمان وارد شود و دیگر کاغذشان را تا نکنیم.

خرید بوکمارک

معمولا بوکمارک ها در بسته بندی چندتایی عرضه می‌شوند؛ چون احتمال گم شدن آن ها زیاد است. شما می‌توانید برای خرید بوکمارک، انواع مختلف آن را در چالکو جستجو کنید و بوک مارک مناسب خود را برگزینید.

مداد

شاید دیگر کمتر کسی از مداد برای نوشتن استفاده کند؛ اما همچنان پررنگ ترین محصول در سبد نوشت افزار است. مداد با استفاده راحتی که دارد، همیشه انتخاب اول دوستان کم سن و سال ما است. کیفیت مدادها را نوع مغزی آن ها تعیین می‌کند. این که چقدر نرم و چرب باشند یا خشک و زبر به سلیقه شما بستگی دارد.

اتود یا مدادنوکی

پرطرفدارترین محصول مداد اتود است که خود را کم کم جایگزین مداد کرد و البته حق هم دارد. سایز نوک اتود بسیار متنوع است. معمولا از نوک ۰.۵ میلی‌مترشروع می‌شود و تا نوک ۱.۰ پایان می‌یابد. مدادنوکی نیازی به تراش ندارد و تمام هم نمی‌شود. چون بسته‌ی نوک اتود تا مدت زیادی برایتان باقی می‌ماند و نیاز به خرید مجدد نیست.

تنها ضعفی که مدادنوکی نسبت به مداد دارد این است که بعضی مدل های آن بعد از مدتی استفاده به مشکل می‌خورند. چون ساختار اتود بسیار ظریف است و استفاده از آن به دقت زیادی نیاز دارد. مهم ترین نکته این است که مراقب باشیم مداد نوکی ضربه نخورد یا زمین نیفتد.

مدادرنگی

مداد رنگی پرکاربردترین وسیله برای رنگ آمیزی است و اگر تا به حال ترکیب مدادرنگی با آبرنگ یا ماژیک را تست نکرده‌اید پیشنهاد می‌کنیم امتحان کنید تا از قدرت خارق العاده رنگ‌ها شگفت زده شوید.

مدادرنگی ها نیز مانند باقی نوشت افزارها کیفیت های متفاوتی دارند. نکته‌ای که همواره باید مدنظر قرار دهید این است که به برند و نوع مدادرنگی که می‌خرید توجه کنید. شما می‌توانید خرید مدادرنگی خود را با تنوع قیمت و تعدادی که برایتان فراهم کردیم از چالکو انجام دهید.

تراش

تراش یا مدادتراش از وسایلی است که از دوران کودکی خود همراهش بوده‌ایم و رسالتش تیز کردن نوک مداد است. امروزه تراش ها انواع مختلفی دارند: تراش ساده، تراش دو سر، تراش مخزن دار، تراش رومیزی و تراش برقی نمونه های اصلی تراش هستند.

تراش رومیزی

تراش رومیزی فانتزی معمولا شکل های مختلفی دارد ولی اصلی که در همه تراش های رومیزی پابرجاست این است که همه این تراش ها دسته‌ای چرخشی دارند که برای تراشیدن مداد استفاده می‌شود و مخزنی دارند که خرده های مداد را در خود جای می‌دهد.

خرید تراش

در فروشگاه چالکو می‌توانید از انواع مدادتراش را دیدن کنید و مدلی که مناسب با سلیقه‌تان است را برگزینید. قیمت تراش ها با توجه به مدل آن‌ها متغیر است.

خرید خودکار

برای خرید خودکار به برند تولیدکننده آن توجه کنید. برندهای شناخته شده خودکار ایرانی: پنتر، پارسی کار، کیان، آرامی، سی کلاس، صدف، پلیکان و … هستند که امتحان خود را پس دادند و گزینه مناسبی برای خرید هستند.

خرید خودکار رنگی

خودکارهای رنگی مناسب برای جذاب کردن نوشته های ما و زیبایی بخشی هستند. البته بسیاری اعتقادی به استفاده از خودکار رنگی ندارند و ترجیح می‌دهند فقط از دو رنگ اصلی یعنی خودکار آبی یا خودکار مشکی برای نوشتن استفاده کنند که آن هم به نوبه خود زیباست.

خودکار فانتزی

خودکارهای فانتزی معمولا شکل ساده‌ای ندارند و شما را برای نوشتن بیشتر ترغیب می‌کنند. خودکارهای فانتزی بسته بندی متفاوتی دارند. مثلا ممکن است ده خودکار در یک بسته بندی قرار گیرند یا ده رنگ فقط در یک خودکار جمع شوند و کار را یکسره کنند.

خودکار اکلیلی

خودکار اکلیلی همان طور که از نامش پیداست نوشته‌ای اکلیلی را به شما تحویل می‌دهد. اگر زیبایی نوشته‌تان برایتان اهمیت دارد خودکار اکلیلی انتخاب مناسبی برای شماست.

خودکار سفید

شاید از خود بپرسید خودکار سفید به چه کاری می‌آید؟

معمولا از خودکار سفید بر روی کاغذ مشکی استفاده می‌شود تا خود را نشان دهد. حالتی شبیه به مدلی که گچ روی تخته سیاه پیدا می‌کند. همچنین در برخی طراحی و نقاشی‌ها نیز کاربرد دارد و از اصلی ترین اجزای جامدادی یک نقاش است.

خودکار متالیک

اگر شما هم برایتان سوال است که تفاوت خودکار متالیک و خودکار اکلیلی چیست اینجا پاسختان را پیدا می‌کنید.

وقتی به اثر خودکار اکلیلی نگاه می‌کنید، به وضوح اکلیل ها را می‌بینید. اما در خودکار متالیک اکلیل‌ها قابل دیدن نیستند و با رنگ خودکار کاملا ترکیب شدند و انعکاسی از خود باقی می‌گذارند که اثر متالیک آن‌ها را نمایان می‌کند. عمده استفاده از خودکار متالیک همانند خودکار سفید بر روی کاغذ یا دفتر مشکی است که رنگ های بیشتر خود را نشان می‌دهند.

خودکار ژله ای

اگر تا به حال تجربه استفاده از خودکار ژله ای را نداشتید پیشنهاد می‌کنیم یک بار استفاده کنید تا برای همیشه عاشق خودکار ژله ای شوید. خودکار ژله ای یا خودکار روان نویس، محصولی است که میان خودکار و روان نویس قرار دارد. جوهر آن روان تر از خودکار معمولی است و اصلا قطعی ندارد. هرچند که ممکن است جوهرش زودتر از خودکارهای معمولی تمام شود، اما راحتی نوشتن با آن بسیار قابل توجه است.

خودکار نوک نازک

خودکار نوک نازک به خودکارهایی با نوک ۰.۵ تا ۰.۷ میلی‌متر اطلاق می‌شود که ظرافت نوشتن را بسیار زیاد می‌کنند. اگر شما هم به خودکار نوک نازک علاقه دارید، برند های پنتر، ریکو و پارسی کار را بهتان پیشنهاد می‌کنیم.

استیکر فانتزی

تصاویر و نوشته هایی که پشتشان چسب دارد و قدیم‌ترها آن‌ها را با نام عکس برگردون می‌شناختیم، استیکر فانتزی نام دارند. محصولاتی پرطرفدار که کاربردهای فراوانی دارند. استیکرهای فانتزی را می‌توانید به پشت قاب گوشی، داخل دفتر، بولت ژورنال و دفتر پلنر، روی آینه، جلد دفتر و هرجایی که دوست دارید بچسبانید.

استیکر شبرنگ

برچسب شبرنگ یا فلوئورسنت در روز نور را جذب می‌کند و در شب آن نور را پس می‌دهد و فضا را تا حدودی نورانی می‌کند و در تاریکی نمایان می‌شود.

برچسب کریستالی

این نوع برچسب نگینی، شامل نگین هایی پشت چسبدار است که برای زیبایی و تزیین در بسیاری موقعیت ها کاربرد دارند.

برچسب متالیک

این نوع برچسب نور را منعکس می‌کند و زیبایی استیکر را چند برابر می‌کند.

روان نویس

روان نویس به علت جوهر روانی که دارد همیشه پرطرفدار بوده و مدل های مختلفی دارد. روان نویس های نوک نمدی، روان نویس های نوک سوزنی و روان نویس های فانتزی از جمله آن ها هستند.

روان نویس فانتزی

روان نویس های فانتزی در شکل یا طرح‌های فانتزی یا عروسکی عرضه می‌شوند که از لحاظ ظاهری، زیبایی قابل تمایزی دارند. روان نویس فانتزی هم بصورت تک عددی وجود دارد و هم مجموعه رنگ های مختلف در یک بسته بندی.

قیمت روان نویس

ما در چالکو طیف کاملی از روان نویس های پرطرفدار را فراهم کردیم که بازه قیمتی آن‌ها قابل مشاهده است. لازم به ذکر است وارداتی بودن و برند تولید کننده بر قیمت روان نویس موثر است.

روان نویس نوک نمدی

مزیت استفاده از روان نویس نوک نمدی، قابلیت کنترل جوهر آن است و مناسب کسانی است که به تازگی نوشتن با روان نویس را شروع کرده‌اند.

روان نویس نوک سوزنی

کنترل جوهر روان نویس نوک سوزنی شاید یک مقدار سخت باشد؛ از آن جهت نیاز به تندنویسی دارد. با این حال جزو پرطرفدارترین انواع روان نویس است.

استیک نوت و پست ایت

استیک نوت همان طور که از اسمش پیداست به معنی یادداشت پشت چسبدار است. پست ایت نیز به همان معنا است. تنها تفاوتی که استیکی نوت و پست ایت باهم دارند این است که معمولا استیک نوت ها سایز کوچکتری نسبت به پست ایت دارند و فقط قابل استفاده در دفتر یا کتاب هستند. اما پست ایت ها را می‌توانید به اطراف مانیتور یا روی آینه بچسبانید تا یادداشت و قرارهای مهم را فراموش نکنید.

کاربرد استیکی نوت

کاربرد استیکی نوت در درجه اول یادداشت نکات ضروری است. نوشتن یادداشت‌ها روی برگه های زیبای استیکی نوت باعث بیشتر مشخص شدن آن‌ها و جلب توجه می‌گردد. ضمن اینکه چسب دار بودن آن‌ها کمک می‌کند تا هر موقع که نیاز پیدا کردید از آنها استفاده کنید.

کاغذ یادداشت

کاغذ یادداشت نیز برای برنامه ریزی و نوشتن نکات ضروری کاربرد دارد و جای آن معمولا روی میز کاریا کنار تلفن است. همچنین می‌توان از کاغذ یادداشت در بولت ژورنال استفاده کرد و آنها را برش داد و به شکلی جذاب استفاده‌شان کرد.

استیک مارکر

استیک مارکر ها معمولا مانند بوک مارک عمل می‌کنند و می‌توانید با استفاده از آنها قسمت های مختلف دفتر یا کتابتان را مجزا کنید. استیک مارکرها انواع مختلفی دارند؛ استیک مارکر فانتزی، نئونی، کاغذی و … .